Print

Patria vyvíjí, prodává a vyrábí věžové minometné systémy a zajišťuje transfer jejich technologií. Naším hlavním produktem řady věžových výrobků je minometný systém Patria Nemo a služby podpory jeho životního cyklu. Naše osvědčená zbraňová technologie vychází z 80 let zkušeností společnosti Patria s minomety ráže 120 mm.

patria-nemoPatria má desítky let zkušeností s vývojem a výrobou zbraňových systémů velkého kalibru. Tyto systémy byly vyvinuty ve spolupráci se zákazníky a technologickými partnery.

Patria Nemo je věžový, lehký a dálkově ovládaný minometný systém ráže 120 mm s vysokou úrovní mobility, ochrany a přesnosti. Patria Nemo je schopna vést přímou i nepřímou palbu, a to i v případě, že se platforma pohybuje. Patria Nemo se vyznačuje modulární konstrukcí, a proto zaručuje maximální flexibilitu a možnost další modernizace pro různorodé požadavky na splnění specifických potřeb moderního vedení války a hrozeb v měnícím se prostředí. Patria Nemo může být použit pro sebeobranu a různé palebné úkoly nepřímé palby. Působivá palebná podpora a rychlá reakce s vysokou ochranou posádky –  vše v jednom.

 

PATRIA NEMO - SVĚTOVÁ JEDNIČKA NA TRHU S VĚŽOVÝMI MINOMETNÝMI SYSTÉMY

Patria Nemo je věžový, dálkově ovládaný 120mm minometný systém pro potřeby moderního vedení války a krizového řízení, které vyžaduje mobilitu, ochranu a přesnost. Jedná se o systém nepřímé palebné podpory, ale díky možnosti přímé palby jej lze použít i pro sebeobranu.

Patria Nemo může také vést palbu s vícenásobným dopadem (MRSI), kdy až 6 granátů zasáhne cíl současně. Věž a pancéřový podvozek chrání posádku před balistickými hrozbami, minami a IED a kontaminanty na bojišti v rámci úrovně ochrany platformy. Lehká a kompaktní věž je snadno

instalovatelná na lehké pásové podvozky nebo kolová obrněná vozidla třídy 6x6/8x8 či plavidla námořnictva.

Patria Nemo se vyznačuje modulární konstrukcí, a proto zaručuje maximální flexibilitu a možnost další modernizace pro různorodé požadavky na splnění specifických potřeb moderního vedení války a hrozeb v měnícím se prostředí. Patria Nemo může být použita pro sebeobranu a různé mise s nepřímou palbou. Působivá palebná podpora a rychlá reakce s vysokou ochranou posádky - to vše v jednom.

Komplexní řízení palby pomocí operací senzor-střelec

Náš systém nepřímé palby umožňuje nejvyšší možnou pohotovost pro boj a krizové řízení. Díky síti senzorů systému Nemo a situačnímu povědomí umožňuje náš systém řízení palby operace senzor-střelec. Systém řízení palby poskytuje plány palebné podpory a palebné úkoly, které jsou prostřednictvím taktické datové sítě přenášeny do systémů velení a řízení. Rozhodnutí o palebné podpoře se přijímají v centru řízení palby a jednotky Nemo provádějí palebné úkoly – přesně na cíl. Náš systém předsunutého pozorovatele slouží k identifikaci cíle a k získání úplného přehledu o situaci na bojišti. 

Systém nepřímé střelby Patria pro krizové řízení se skládá ze:

  • zbraní
  • vozidel
  • systémů s integrovanými podpůrnými funkcemi
  • taktických povětrnostních služeb » systému řízení palby
  • komunikačních systémů
  • funkcí předsunutého pozorovatele

Patria Nemo nastavuje nové standardy mobility, ochrany a palebné síly minometů na souši i na moři a je ideálním členem mechanizovaných i rychlých námořních flotil. Jako lehký a dálkově ovládaný systém doplňuje naši osvědčenou nabídku 120mm minometů. V případě námořních aplikací jsou ideálními platformami rychlá hlídková a pobřežní plavidla.

Patria Nemo uvolňuje plný potenciál moderních minometných systémů. Díky své použitelnosti na souši i na moři, provozu za pohybu, úrovni ochrany a palebné síly a schopnosti být součástí rychle se pohybujících jednotek se Patria Nemo stala dlouho očekávaným řešením potřeb zákazníků. Společné operace mezi pevninou a mořem se konečně staly realitou.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

Videos